POLSKIE TOWARZYSTWO MATEMATYCZNE

Oddział Białostocki

 

DNI MATEMATYKI W BIAŁYMSTOKU

3-5 czerwca 2007

 

Program

 

3.06, niedziela

 
 

 

 

Godz. 10-13

Miejsce: Instytut Matematyki, Uniwersytet w Białymstoku, Akademicka 2 sala 112.

Wystawa i warsztaty: "Konstrukcje wielościanów foremnościennych", Mirosława Goljasz i Edward Zych

 

Godz. 13-14 [*]

Miejsce: stołówka Politechniki Białostockiej, Zwierzyniecka 10 (koło klubu „Gwint”)

Warsztaty origami:  „Baza trójkąt/kwadrat i co dalej”, prowadzi Teresa Cetera

 

Godz. 16-18

Miejsce: Planty, koło fontanny, przy deszczowej pogodzie stołówka Politechniki Białostockiej, Zwierzyniecka 10 (koło klubu „Gwint”)

Happening matematyczny, animują Dorota Mozyrska, Anna Poskrobko i Rajmund Stasiewicz (rozcinanie wstęgi Moebiusa, rysowanie fraktali na asfalcie, bańki mydlane, brachistochrona)

 

Godz. 18:30-19:30

Miejsce: Politechnika Białostocka, Duża Aula Wydziału Elektrycznego, Wiejska 45 D

Konkurs matematyczny dla VIPów, prowadzą Marzena Filipowicz-Chomko i Ewa Girejko

 

4.06, poniedziałek

 
 

 

 

Godz. 9:00-10:00

Miejsce: stołówka Politechniki Białostockiej, Zwierzyniecka 10 (koło klubu „Gwint”)

Warsztaty origami: „Sześcian, czworościan i inne bryły, ruszające się sześciany”, prowadzi Teresa Cetera  (dla uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych)

Warsztaty zarezerwowane, przepraszamy

 

Godz. 10:00-13:00

Miejsce: Instytut Matematyki, Uniwersytet w Białymstoku, Akademicka 2 sala 112.

Wystawa i warsztaty: "Konstrukcje wielościanów foremnościennych", Mirosława Goljasz i Edward Zych

 

Godz. 10:00-15:00

Miejsce: Wyższa Szkoła Matematyki i Informatyki Użytkowej, ul. Kamienna 17

Festiwal gier matematycznych, koordynator: Ewa Chojnacka (dla dzieci od 6 do 12 lat)

 

Godz. 10:00-11:00

Miejsce: stołówka Politechniki Białostockiej, Zwierzyniecka 10 (koło klubu „Gwint”) 

Warsztaty origami: „Dwudziestościan z pasków”, prowadzi Teresa Cetera (dla uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych)

Warsztaty zarezerwowane, przepraszamy

 

 

Godz. 11:00-12:00

Miejsce: stołówka Politechniki Białostockiej, Zwierzyniecka 10 (koło klubu „Gwint”)

Wykład: Matematyka wokół nas, Edmund Puczyłowski (dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych)

 

Godz. 12:00-13:00

Miejsce: stołówka Politechniki Białostockiej, Zwierzyniecka 10 (koło klubu „Gwint”)

Warsztaty origami: „Wariacje z sześcianem”, prowadzi Teresa Cetera (dla uczniów gimnazjum)

Warsztaty zarezerwowane, przepraszamy

 

Godz. 13:00-14:00 [*]

Miejsce: stołówka Politechniki Białostockiej, Zwierzyniecka 10 (koło klubu „Gwint”) 

Warsztaty origami: „Kwiatowe kule – kusudamy”, prowadzi Teresa Cetera

 

Godz. 14:00-15:00

Miejsce: stołówka Politechniki Białostockiej, Zwierzyniecka 10 (koło klubu „Gwint”)

Wykład: „Złota liczba”, Dorota Mozyrska

 

godz. 15:00-16:00

Miejsce: Instytut Matematyki, Uniwersytet w Białymstoku, Akademicka 2, sala 100

Wykład: „Historia matematyki: Galois i Cardano”, Edward Zych

 

Godz. 16:00-19:00

Miejsce: Instytut Matematyki, Uniwersytet w Białymstoku, Akademicka 2, sala 112.

Wystawa i warsztaty: "Konstrukcje wielościanów foremnościennych", Mirosława Goljasz i Edward Zych

 

godz. 16:00-17:00 [*]

Miejsce: stołówka Politechniki Białostockiej, Zwierzyniecka 10 (koło klubu „Gwint”) 

Warsztaty origami: „Kwiaty”, prowadzi Teresa Cetera

 

Godz. 17:00-18:00 [*]

Miejsce: stołówka Politechniki Białostockiej, Zwierzyniecka 10 (koło klubu „Gwint”)

Warsztaty origami: „Gwiazdy i gwiazdki”, prowadzi Teresa Cetera

 

Godz. 18:00-18:30

Miejsce: stołówka Politechniki Białostockiej, Zwierzyniecka 10 (koło klubu „Gwint”) 

Wykład: „Matematyka halfpipa”, Zbigniew Bartosiewicz (dla amatorów rolek i desek od lat 16)

 

5.06, wtorek

 
 

 

 

Godz. 9:00-10:00

Miejsce: stołówka Politechniki Białostockiej, Zwierzyniecka 10 (koło klubu „Gwint”) 

Warsztaty origami: „Bryły modułowe”, prowadzi Teresa Cetera  (dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum)

Warsztaty zarezerwowane, przepraszamy

 

Godz. 10:00-11:00,

Miejsce: stołówka Politechniki Białostockiej, Zwierzyniecka 10 (koło klubu „Gwint”)

Wykład: „O matematykach i matematyce w kryptologii”, Czesław Bagiński

 

Godz. 11:00-11:30

Miejsce: stołówka Politechniki Białostockiej, Zwierzyniecka 10 (koło klubu „Gwint”)

Wykład: „Sofizmaty i paradoksy matematyczne”, Krzysztof Piekarski

 

Godz. 12:15-13:00

Miejsce: budynek rektoratu PB, Wiejska 45A, sala 23C

Uroczystość wręczenia nagród laureatom Podlaskiego Konkursu Matematycznego

 

Godz. 13:00-14:00

Miejsce: budynek rektoratu PB, Wiejska 45A, sala 23C 

Wykład: „Jak daleko jest od koła do kwadratu”, Marek Kordos

 

Godz. 14:00-15:00

Miejsce: stołówka Politechniki Białostockiej, Zwierzyniecka 10 (koło klubu „Gwint”) 

Pokaz: „Od gry komputerowej do geometrii na sferze”, Anna Rybak

 

Godz. 15:00-16:00

Miejsce: stołówka Politechniki Białostockiej, Zwierzyniecka 10 (koło klubu „Gwint”)

Warsztaty: „Jak się przygotować do Olimpiady Matematycznej”, prowadzi Edward Zych (dla uczniów szkół ponadgimnazjalych)

 

Godz. 15:00-16:00

Miejsce: Wydział Ekonomiczny UwB, Warszawska 63, sala 316

Wykład: „O teorii gier, ekonomii i matematyce”, Ewa Roszkowska (dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów)

 

Godz. 17:00-18:00

Miejsce: stołówka Politechniki Białostockiej, Zwierzyniecka 10 (koło klubu „Gwint”)

Warsztaty origami: „Serca i mozaiki”, prowadzi Teresa Cetera

Warsztaty zarezerwowane, przepraszamy

 

Godz. 18:00-19:00 [*]

Miejsce: stołówka Politechniki Białostockiej, Zwierzyniecka 10 (koło klubu „Gwint”)

Warsztaty origami: „Moduł sonobe i bryłki”, prowadzi Teresa Cetera

 

Inne imprezy i akcje:

 

 

[*] Uczestnictwo grup w warsztatach origami po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym (tel. 506 388 302)
       lub pocztą elektroniczną (adres teresacetera@wp.pl)

Na wszystkie inne imprezy wstęp wolny.

 

 

Ostatnia aktualizacja 31.05.07